Бентежить душу батьківська земля

Всеукраїнський літературний конкурс пам'яті Григорія та Ганни Панченків

У доброті душа радіє
Тримаюсь за надію, як за гору: 
мій давній рід – правічний на Дніпрі. 
Мене опікують дзвінкі простори, 
пісні дубів, шляхетних яворів. 
І я стою на березі крутому, 
очима п'ю і вись, і далечінь, 
розкріпощаються від болю, втоми, 
кудись діваються зневіра й сплін. 
Униз до Канева, - все голубіє, 
і древній проступає монастир, 
Іван – гора про щось таємне мріє, 
чи згадує Батия та ясир. 
Від гавані до Леглича – вітрила 

Олександр Букатюк: «Ми нація не тільки творча, а й непереможна!»

Дня Божого 21 січня я мав честь, як член журі, побувати на музично-поетичній імпрезі у місті Ржищеві, що на Київщині, з нагоди нагородження переможців літературного конкурсу «Бентежить душу батьківська земля» ім. Григорія та Ганни Панченків. Засновник та ініціатор конкурсу громадський діяч, письменник Володимир Панченко, який таким чином ушанував світлу пам’ять своїх батьків. Організатори дійства – засновники веб-порталу «Жінка – УКРАЇНКА», мої друзі Тетяна та Юрій Пероганичі. Ведуча – поетеса Оксана Радушинська (також член журі). Свято відбулося за підтримки місцевої влади на чолі з міським головою Миколою Спичаком. Серед переможців конкурсу Наталя Данилюк, Галина Гнатюк (які на жаль не змогли приїхати) і Наталка Поклад, яка порадувала нас читанням своєї захопливої поезії, а також переможець в номінації «Я люблю тебе, Ржищеве!» Євген Листопад. Всі переможці були нагороджені грамотами та грошовими преміями. Цікаво, що Ржищів є малою батьківщиною і славетної Ліни Костенко.

Нагороджено переможців конкурсу «Бентежить душу батьківська земля»

Напередодні Дня соборності України відбулося нагородження переможців літературного конкурсу «Бентежить душу батьківська земля». Конкурс заснував громадський діяч, письменник Володимир Панченко в знак пам’яті своїх вже покійних батьків Ганни та Григорія Панченків. Григорій Мусійович писав поезію. За життя побачили світ шість книг його творчого доробку. 

Музично-поетична імпреза відбулася у місті Ржищеві, батьківщині поета і його дружини, в міському будинку культури. Підтримала цю добру справу місцева влада на чолі з міським головою Миколою Спичаком.

Переможці конкурсу, які змогли приїхати на свято, були нагороджені грамотами та грошовими преміями. Це Наталка Поклад, Євген Листопад.

Свято пісні та поезії на ржищівській землі

21 січня у Ржищеві відбулася музично-поетична імпреза «Бентежить душу батьківська земля» пам’яті Григорія і Ганни Панченків, в рамках якої було нагороджено переможців літературного конкурсу з однойменною назвою, заснованого громадським діячем, письменником Володимиром Панченком. Ось перший відгук від ведучої цього чудового дійства Оксани Радушинської:

Не знаю, чи випало б мені колись побувати у м. Ржищеві на Київщині, якби не портал «Жінка-УКРАЇНКА» і Володимир Панченко - справжній Син своєї малої Батьківщини і своїх батьків. Григорій і Ганна Панченки відійшли у засвіти. З метою вшанувати пам'ять рідних, надто - тата-поета, який писав вірші, - в сина виникла ідея започаткувати новий літературний конкурс «Бентежить душу батьківська земля». На допомогу у цій справі прийшов портал «Жінка-УКРАЇНКА». Тематику визначили відповідну - родина, родинні традиції, отчий дім, батьки.

У рідне місто Григорія Панченка у день його народження завітали артисти - надійні друзі порталу: Світлана Мирвода , Андрій Бондаренко, Юрій Старчевод, Олеся Чайка, Маркіян Свято, Руслан Іщенко, Тетяна Франченко, переможці конкурсу Наталка Поклад, Євген Листопад, член журі конкурсу Олександр Букатюк.

Літературні здобутки радивилівської поетеси

Підбито підсумки літературного конкурсу імені Григорія та Ганни Панченків «Бентежить душу батьківська земля» – на кращий поетичний твір.

На конкурс було надіслано майже 200 творів від сімдесяти дев’яти учасників. За рішенням журі перше місце – у поетеси з Івано-Франківської області Наталії Данилюк, друге дісталося Галині Гнатюк (Вараві) з Радивилова, на третьому – Наталка Поклад з Києва.

Нагородження переможців відбудеться у місті обласного значення Ржищів на Київщині – у рамках музично-поетичної імпрези за участю відомих українських виконавців та майстрів поетичного слова 21 січня. Засновник конкурсу – громадський діяч, письменник Володимир Панченко.

Ось цей вірш конкурсу:

Підведено підсумки конкурсу

Підведено підсумки літературного конкурсу імені Григорія та Ганни Панченків «Бентежить душу батьківська земля» на кращий поетичний твір.

На конкурс було надіслано майже 200 творів від сімдесяти дев’яти учасників. За рішенням журі перше місце у поетеси з Івано-Франківської області Наталії Данилюк, друге дісталося Галині Гнатюк (Вараві) з Рівненщини, і на третьому – Наталка Поклад з Києва. 

У номінації «Я люблю тебе, Ржищеве!» перемога за Євгеном Листопадом.

Конкурс поезії «Бентежить душу батьківська земля»

Протягом конкурсного періоду отримано 79 конкурсних робіт, в т.ч. п'ять на номінацію «Я люблю тебе, Ржищеве!»  

Результати конкурсу підведені і опубліковані.

 

Оголошення:

Оголошується літературний конкурс імені Григорія та Ганни Панченків «Бентежить душу батьківська земля» на кращий поетичний твір.

Засновник конкурсу – громадський діяч, письменник Володимир Панченко.

Організатор конкурсу – мистецький веб-портал «Жінка–УКРАЇНКА».

Мета конкурсу:

Об'єднати вміст